Tým OA na celostátní soutěži

Ve dnech 14. a 15. 12. proběhlo celostátní kolo soutěže Ekonomický tým 2021. Po řadě let se do této prestižní soutěže probojovalo družstvo žáků 4. ročníku naší obchodní akademie, které zvítězilo v rámci Ústeckého kraje.
Původní tříčlenný tým vstoupil do klání s ostatními účastníky soutěže pouze ve dvoučlenném složení: Nela Brebisová a Viktorie Sršňová, třetí účastník je karanténě.
První kolo soutěže probíhalo od 13:00 - 18:30 a studentky zde vytvářely projektovou práci na téma „Moderní marketing a masmédia“, kde se zaměřily na uplatnění marketingu v oblasti internetových
a mediálních platforem, jako je např. Youtube, Netflix, Twitch.
Druhý den probíhalo soutěžení od 8:00 – 14:30 hodin a účastníci odpovídali 1,5 hodiny na nelehké otázky vědomostního testu. Po chvíli oddechu přišla na řadu krátká příprava a následně ústní prezentace aktuálního tématu „Inflace“. Náš tým zde zhodnotil poctivou přípravu na aktuální události naší současnosti.
S ohledem na epidemiologickou situaci probíhala celá soutěž on-line prostřednictvím Teams, za přítomnosti dozoru učitelů a kamerového dohledu pořadatelů.
Obě studentky i vyučující věnovaly mnoho času přípravě, která se zúročila v dobrém výkonu našeho početně neúplného týmu.
Vyhlášena byla pouze první tři místa, která obsadila OA Brno, České Budějovice a Kolín.
Výkon Nely a Viktorie udělal radost především jim samotným, ale i učitelkám, které je připravovaly na soutěžní klání, Ing. Zdeňce Suchomelové a Ing. Miroslavě Novotné.
Gratulujeme a věříme, že své schopnosti obě studentky dobře uplatní při studiu na vysoké škole.

Teplice 16. 12. 2021

M. Novotná, Z. Suchomelová